Anasayfa » Teknoloji

iPad 2’de 5 hayal kırıklığı

10 March 2011 467 defa okundu Yorum yok


Facebook'ta paylaş


beklediğimizden daha hafif, daha ince ve daha hızlı ancak büyük bir yenilik getirmiyor. Yeni iPad rakiplerinin çoğunu geçecek güçte olsa bile bir sonraki tableti için bazı özelliklerden vazgeçmiş görünüyor. Bu yazımızda ’nin bizleri hayal kırıklığına uğrattığı 5 noktayı sizlerle paylaşacağız.

Hala iTunes’a bağımlıyız: iPad’i açtığınızda ilk yapmanız gereken şeyin onu bir PC’ye bağlamak olduğu eleştiriliyor. Bilgisayarınızla iPad’iniz arasında hiç eşitleme yapmasanız dahi yazılımını güncel tutmak için onu PC’ye bağlamanız gerekiyor.

Yazılımı aşağı yukarı aynı: iOS 4.3 ile gelen bazı yenilikler mevcut ancak iPad’in işletim sistemi temel olarak aynı. Android Honeycomb’un widget desteği, HP TouchPad’in WebOS telefonlarla hoş etkileşimi ve BlackBerry PlayBook’un görev yöneticisiyle karşılaştırıldığında iPad, büyük bir iPod Touch gibi duruyor. iOS 5’in gerekli yenilikleri getirmesini umuyoruz.

MobileMe’den ses yok: MobileMe’nin perakande kanallardan kaldırılması, iPad 2 etkinliğinde ücretsiz bir sürümünün tanıtılacağı dedikodularına yol açmıştı, hatta buna kesin gözle bakılıyordu.

Pahalı aparatlar: iPad’inizi TV’niza bağlamanız gerekiyorsa yaklaşık Apple dijital AV adaptörü için yaklaşık 40 doları gözden çıkarmanız gerekecek. iTunes’a gerek duymadan fotoğraflarınızı direkt olarak iPad’e aktarmak istiyorsanız bunun için Apple iPad kamera bağlantı kitini 29 dolar ödeyerek satın almanız gerekiyor.

Retina Display başka bahara kaldı: iPad 2’de yüksek çözünürlüklü Retina Display’i bekleyenler, artık iPad 3’i beklemek zorundalar.

iPad 2 Özellikleri ve Fiyatı

iPad 2 kamera, gyroscope, daha hızlı ve çift çekirdekli bir işlemci gibi yeni ve daha fazla güç isteyen özelliklere rağmen aynı batarya performansını korumayı başarmış. iPad 1’de olduğu gibi yeni iPad de 10 saate kadar pil ömrü sağlıyor. Bekleme süresi ise bir ayın üzerinde.

Cihazın fiyat politikası da yine bizi şaşırtmıyor. iPad 1’de olduğu gibi taban fiyat 499$ olarak belirlenmiş. En pahalı iPad fiyatı ise 829$ ile Wi-Fi ve 3G destekli, 64GB kapasiteli iPad 2 olmuş.

iPad 2 ilk olarak 11 Mart’ta satışa sunulacak. 25 Mart’a kadar belirlenen satış programında ise Türkiye bulunmuyor.

Cihazın işlemcisi 1.2GHz hızında çalışacakmış. Ekran genişliği de yine aynı boyutta ve 9.7inç.

İpad 2 VideoGoogle: iPad 2’de 5 hayal kırıklığı
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Google'dan Gelen Aramalar:

Yorum yapabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz HTML tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınızda avatar görüntülenmesi için Gravatar oluşturmalısınız.