Anasayfa » Sağlık

Dişlerimizi nasıl fırçalamalıyız?

18 February 2011 167 defa okundu Yorum yok


Facebook'ta paylaş

Amaca yönelik bazı vardır. çekildiyse, etleriyle dişlerin birleştiği noktalarda aşınmalar varsa, o zaman daha farklı fırçalama tekniklerini kullanmak gerekir.

Dişleri sürekli aynı yönde fırçalamak yanlış bir tekniktir. 45 derecelik açıyla, diş etine yaklaşan bir fırça ve fırçalanan bölgede oval hareketlerin yapılması ve daha sonra bir arka bölgeye geçilip, yine aynı teknik kullanılarak diş fırçası kıllarının diş ile diş eti arasındaki oluğa gelecek şekilde fırçalanması gerekir.

Diş fırçasının üzerine bolca diş macunu sıkmak yerine, nohut büyüklüğünde macun kullanmak yeterlidir. Dişler hassas fırçalanmalı çok aşırı baskı uygulanmamalıdır.

Diş fırçası bir ayda deforme oluyorsa burada bir teknik hata mevcuttur. Bu dişleri fırçalarken fazla baskı yapıldığını gösterir. Diş fırçamızıda arada bir gözden geçirmeliyiz.

Normal şartlarda diş fırçası 6 ayda bir değiştirilmelidir. Diş fırçasının kıları bir müddet sonra dipleri diş macunları ve gıda artıkları ile doluşucak ve burada bakterilerin üremesine neden olacaktır.Google: Dişlerimizi nasıl fırçalamalıyız?
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum yapabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz HTML tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınızda avatar görüntülenmesi için Gravatar oluşturmalısınız.